Çelik Raf Sistemleri 50


Proje Açıklaması

Herbir çelik rafın yük taşıma kapasitesi (ölçü ve kalınlığına göre değişiklik gösterir) yaygın olarak maksimum 60kg ile 100 kg arasında değişiklik gösterir . Yüklerinizin ağırlığı bu kapasite üzerinde ise arşiv raflarını depolarınız için önermiyoruz. Çünkü taşıma kapasitesinden fazla yük taşıtıldığında çelik raf tablaları zamanla seğim yapacak ve kullanılamayacak duruma gelecektir. Aynı zamandan rafların tek bir noktasından ayakla basılması ya da basınç uygulanması o noktadaki saçta eğilmelere sebep olacaktır. Çelik raf tablalrına ayak ile basılmaması gerekmektedir.

Çelik raflarda ayaklar L profillerden oluşmakta olup kalınlıkları 1,5mm ve 2mm, raf tablaları ise 0,70mm, 1mm, 1,5mm ve 2mm olacak şekilde değişiklik göstermektedir. Modüllerin birbirine bağlanması sırasında ortak ayak da kullanılabilir. Ancak önerimiz her bir modül için 4 ayak kullanılması ve bu ayakların birbirine bağlantı yapılmasıdır. Herbir L profil ayak altına plastik papuç takılarak, ayakların zemine zarar vermesi engellenmiş olur.
Çelik raf ayakları 200cm-250cm-300cm-350cm-400cm uzunluğunda olup istenilen yüksekliğe göre kesilebilir. Çelik raf tablaları ise standart ölçülerdedir.
İstenirse çelik rafların arka ya da yan kısımları 0,70mm kalınlığında saç panel ile de kapatılabilir. Böylece tamamı çelikten kapaksız açık raflı dolap elde edilebilir. Ürünlerin arka ve yan kısımlardan düşmesi engellenmiş olur. Bu tür uygulamalar daha çok kullanım amacına ve kullanılacağı yere göre tercih edilmektedir. Ayrıca klasör dışında farklı boyutta dosya depolanacak ise çelik rafların arka ve yan kısımlarına ilave olarak lama da yerleştirilebilir. Lamalar civata somun yardımı ile ayaklara bağlanır. Yerinde yapılacak tespitlerle farklı çözümler sunulabilir.

Civatalı çelik Raf Sistemleri , arşivlerinizin ve klasörlerinizin depolanması için en ekonomik çözümdür. Arşiv rafları, klasör rafları mutlak surette elektrostatik toz boyama işleminden geçmelidir. Çelik raflar, (dosya rafı) boyama işlemine girmeden önce yağ alma ve pasivasyon işlemi görmesi gerekmektedir. Bu işlem yapılmadan yapılan boyama işleminde zamanla dökülmeler ve paslanmalar meydana gelir. Arşiv raflarında standart rengimiz RAL 7046 GRİ.dir. Adetli siparişlerinizde farklı renk boya uygulaması da yapılabilir ancak bu durum fiyat farkı oluşturmaktadır.